Ač snažil bych se sebevíc a neměl lásku,nemám nic.

Něco končí a něco začíná

3. září 2007 v 5:05 | nubara |  jen můj názor
V životě člověka přicházejí období,kdy zásadně mění své postoje a názory vůči sobě,své rodině i svému okolí.Člověk by nejraději za sebou spálil všechny mosty a začal vše odznova,ale ono to mnohdy nejde a nebo k tomu nemáme chuť či odvahu.
Někdo je spokojen s životem,který prožívá a nehodlá nic měnit.Někdo je nespokojen,ale také nic nehodlá měnit.Život se tak stává fádní a rutinní záležitosti,bez kouzla fantasie a snění.Ze života se vytrácí jeho barevnost.Život je černý a nebo bílý,ale většinou převládá šeď.
Ano,nechceme riskovat a raději lpíme na tom,na co jsme si už zvykli,co je pro nás pohodlnější.Kráčíme s davem,myslíme s davem,jednáme s davem,stáváme se jeho anonymní součásti. Ať už jsme v osobním životě spokojeni či nikoliv,vždy si nacházíme důvod k remcáni.To i ono se nám nelíbí,ale sami neděláme nic,aby se to změnilo.Není nad zajeté koleje.Vždyť z rozjetého vlaku se nevyskakuje.
Jsem znechucen každodenní uspěchanosti a honbou za penězi a hmotnými statky.Každý,ať bohatý či chudý,jen natahuje ruce.Každý chce mít více,než má.
Ne,nebyl jsem jiný.Také jsem po mnohém prahl a měl své sny. Více než o sebe mi však vždy šlo o ty druhé,hlavně o rodinu. Honil jsem se,makal jsem a stejně jsem o vše přišel.K čemu to vše potom bylo?K něčemu určitě.Přivedlo mne to k onomu mylníku,kdy se člověk může rozhodnout,co dál.Může dále pokračovat v rozjetém vlaku a nebo z něj vyskočit.
Já si zvolil,vyskakuji z vlaku a kráčím proti proudu řeky.Nevím,co mne čeká,ale vím,že už nechci být součásti davu.Chci zase vnímat škálu pestrých barev kolem sebe,chci být pánem svého času.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama